Sevgiliye gönderilebilecek en güzel 5 çiçek

Sevdiklerimiz sevgililerimiz bizim için çok değerlidir. Onlar her şeyin en güzelini, en iyisini hak ederler. Çok zaman sevdiklerimize ne hediye göndereceğimizi günlerce düşünür durur ve kararsız kalırız. Sevgilimize bir türlü ne göndereceğimizi bulamayız ve iş zamanla içinden çıkılmaz bir hal alır. Aslında dünya üzerinde sevgililerin birbirlerine en çok gönderdiği hediye çiçektir.

Ülkemizde de durum böyledir. Sevgilinize gönderebileceğiniz hem en güzel hem de en ekonomik hediye çiçektir. Ayrıca gönderilebilecek çiçek alternatifi çoktur. Çünkü çiçeklerin bir dili vardır ve her çiçeğin anlamı farklıdır.

Sevgilinize kırmızı gül gönderip bir süre sonra da beyaz ya da sarı renkli gül gönderebilirsiniz. Çünkü bu üç çiçeğin de ifade ettiği anlam farklıdır.Bu bağlamda sevdiğinize göndereceğiniz bir çok çiçek alternatifi mevcuttur. İsterseniz sevdiğinize gönderebileceğiniz bu harika canlılardan kısa kısa bahsederek bukonuda yardım bekleyenlere bir nebze de olsa yardım edebilelim:

1- GÜL : Güllerin ana vatanı Anadolu’dur. Buradan dünyanın hemen hemen her yerine yayılmıştır. En bilineni ve makbulü kırmızı gül olmasına rağmen kültürü ile beraber çok çeşitli bir renk yelpazesine sahiptir. Özellikle kırmızı renkli gül “aşk ve tutku” ifade ettiğinden dolayı hediye olarak sıkça kullanılmaktadır. Bu gül aşk ve sevgi ile o kadar özdeşleşmiştir ki sevdiğine kırmızı renkli gül hediye etmeyen kişiye rastlamak neredeyse imkansız bir hal almıştır. Kırmızı renkli gül aşktır, sevgidir.Kırmızı gülün dışında değişik renklerde güller de revaçtadır. Örnek verecek olursak ; beyaz renkli gül de sıkça tercih edilmektedir. Bu renk gül saflığı temsil etmektedir. Sıkça tercih edilen bir diğer gül çeşidi olan sarı güller de sevgiyi temsil etmektedir.

2- ORKİDE : Sevgilinize verebileceğiniz en kaliteli ve en etkileyici çiçeklerin başında orkide gelmektedir. Orkide gerek görüntüsü gerek ise kokusu ile çok özel ve etkileyici bir çiçektir. Diğer çiçeklerin olduğu gibi orkidenin de çeşitli anlamları mevcuttur. Sevgilinize vereceğiniz orkide genel anlamda masumiyeti, zerafeti, güç, sevgiyi, sıcaklığı temsil eder. Ama ayrı ayrı ve renk renk incelersek; beyaz renkli orkide saflığı,temizliği ve sadakati, pembe orkide sevgiyi ve zerafeti, sarı orkide dostluğu, siyah orkide mükemmelliği, mavi orkide ise farklılığı temsil eder.

3- BONSAİ : Bonsai özel teknikler kullanılarak ağaçların saksılar içerisinde büyütülmesidir. Bu kısa ve en öz anlamı olsa da Bonsai bu kadar üstün körü tarif edilecek bir bitki değildir. Bonsai bir sanattır. Bonsai sanatı bilinenin aksine Japonya’da değil ilk olarak Çin’de ortaya çıkmıştır ve temelinde doğaya, bitkilere saygı vardır. Çin’de “Penjing” olarak bilinen bu sanat Japonya’da “Bonsai” olarak bilinir.Yani bonsai bir saygı sanatıdır. Bonsai sevdiğinize vereceğiniz en güzel, en göz alıcı hediyelerden biridir. Eğer sevdiğinize temeli sevgi ve saygıdan doğöuş bir hediye vermeyi düşünürseniz Bonsai’den başka seçeneğiniz yok demektir.

4- PAPATYA : Çiçeklerle ilgilenen ya da bu işi amatörce bile olsa yapan birisine en saf, temiz ve narin çiçek hangisidir diye sorsanız alacağınız cevap daima tekdir: papatya. Papatya bembeyaz görünüşüyle saflığın, temizliğin en büyük temsilcisidir. Çiçek dilinde de papatya saf ve temiz sevgiyi, duyguları temsil eder. Sevdiğinize vereceğiniz bir demet papatya aşkınızın saflığını, temizliğini, duygularınızın duruluğunu anlatmaya yetecektir. Yemyeşil kırları gelin gibi süsleyen, hafif bir rüzgar eşliğinde saflığın en duygusal dansını icra eden papatya sizin ve sevdiğiniz için de dansların en güzelini icra edecektir. O halde siz de bir an önce papatyaların saf ve duygusal dansına eşlik edin.

5- SAKSI ÇİÇEKLERİ : Genel olarak bakıldığında bütün çiçekler arasında en çok sevilen ve tercih edilen çiçekler saksı çiçekleridir. Saksı çiçekleri kesme çiçeklere oranla daha dayanıklıdır. Tabi ki bunun için düzenli bir bakım ve özen gerekmektedir. Ayrıca saksı çiçekleri bulunduğu ortamı bir bahçe ve doğal bir yeşillik şölenine çevirirler. Bu iki etken saksı çiçeklerinin sevilme nedenlerinin başında gelmektedir. Bu açıdan bakıldığında sevdiklerine rahatlatıcı ve kalıcı bir hediye vermek isteyenlerin en büyük yardımcısı saksı çiçekleridir. Saksı çiçeği hediye ettiğiniz sevdiğiniz hem uzun süre bu hediye unutmayacak hem de sayenizde stresli ortamlardan uzaklaşacaktır.

Hızlı çiçek teslimatı

100% Müşteri memnuniyeti

Hızlı Müşteri Hizmetleri